Váš najobľúbenejší LEGO® obchodík ❤️
Po-Pi: 10:00 - 17:30, So: 9:00 - 12:00
Tel.: +421 55 622 23 18 | +421 907 919 608
Search
Search
Close this search box.

LEGO NÁBYTOK A BYTOVÉ DOPLNKY. AKO NA TO?

Postaviť si stavebnicu podľa návodu je zábavné a rýchle. Ale čo tak vyčarovať si z kociek LEGO svoj vlastný bytový doplnok, alebo kus nábytku? 


Chcete si zaspomínať na Vaše detské časy, keď ste LEGO najprv poskladali podľa návodu, no potom ste si tvorili vlastné a ničím neobmedzované stavby? Poznáte mladého a nádejného staviteľa plného vlastných nápadov alebo takého máte priamo doma? Chcete ho ponoriť do sveta vlastných myšlienok a nápadov? Ak vidíte značné prepojenie medzi ľudskou fantáziou a stavebnicou LEGO a zaujíma Vás, čo všetko sa dá z týchto farebných kociek poskladať, tak nasledujúce vety a obrázky sú určené práve Vám.

Ako všetci vieme, predstavivosti sa medze nekladú a tak je to správne. Postaviť si stavebnicu podľa návodu nás baví. Ale čo tak vyčarovať si z kociek LEGO bytový doplnok? Je viac než isté, že touto štipkou svojej iniciatívy a snahy určite zaujmete svojich blízkych alebo Vašu návštevu a navyše, takýto kúsok môže byť v domácnosti aj veľmi moderný a praktický. Pozrite si nasledujúcu ukážku nápadov a uznajte sami.

Čo napríklad taký LEGO luster, ktorý po celej miestnosti hrá rôznymi farbami a vytvára pokojnú atmosféru, ktorú inde nenájdete? Prekvapte vašu návštevu! Poproste ich, aby zapálili svetlo a sledujte ich reakciu na Váš nevšedný bytový doplnok.

Alebo skôr luster v tvare pyramídy, ktorý takisto upúta pozornosť svojím vzhľadom a vynaliezavosťou a prekvapí oko každého diváka? Výber tvaru je len na Vás. Neobmedzujte sa!

Vo veľkej väčšine domácnosti na Slovensku sa nájdu symboly náboženstiev, ktoré jedntlivé domácnosti uctievajú. S dávkou nadhľadu a nekonvenčnosti si môžete vyrobiť takýto LEGO kríž, ktorý okrem svojej náboženskej symboliky, spestrí a ozvláštni vašu izbu.

Zaujímajú Vás modely lietadiel a chceli by ste doma taký, ktorý nemá žiadny zberateľ? Potom sa Vám určite bude páčiť tento dvojplošník.Tento na obrázku je síce postavený podľa návodu a konkrétnej stavebnice 3451 Sopwith Camel, ale nemusíte sa limitovať ničím, len svojou fantáziou. Postavte si aj celý hangár takýchto lietadiel a buďte tým, na ktorého zbierku sa budú ľudia chcieť pozerať znova a znova.

Vaša ratolesť LEGO zbožňuje a chcete jej pripraviť prekvapenie, na ktoré nikdy nezabudne? Inšpiráciou pre Vás môže byť nasledujúca idea. Poskladať si LEGO bytový doplnok je jedna vec, ale stena alebo strop detskej izby je niečo, čo dodá danej miestnosti úplne iný rozmer. Na toto Vaše dieťa určite ani len nepomyslelo. Mať takúto izbu, to nemusí deti omrzieť ani v staršom veku. Časom budú schopné dotvoriť si svoje steny a strop podľa vlastných predstáv a vnoria sa do krajiny skutočnej kreativity. Postaviť si vlastnú komnatu plnú farieb je snom, ktorý blúdi po nejednej detskej mysli.

Ak vo Vás ešte stále drieme kúsok dieťaťa, ktoré zo seba chcete vypustiť a nechýba Vám odvaha, tak sa môžete pustiť do svojej novej LEGO kuchyne. Stôl, stolík, držiak na obrúsky a mnoho ďalších doplnkov, ktoré z kuchyne spravia farebný svet na varenie a oddych. Odviažte sa a buďte nápaditý!

Vraví sa, že ak Vám príroda niekde ubrala, tak Vám zákonite niečo pridá. Platí to aj o Davidovi. Má 18 rokov a je z Andorry. LEGO sa preňho stalo vášňou už odmalička. Bol ním doslova posadnutý. Skladal si autíčka, lietadielka, motorky. No je tu jedna vec, ktorú o ňom ešte neviete. Jeho pravá ruka sa od lakťa nižšie nevyvinula. David od svojich rovesníkov počúval štipľavé a nepríjemné komentáre ohľadom jeho hendikepu. Túto negativitu premenil na niečo neskutočné. To, čo mu príroda pridala je odhodlanie a nepoddajnosť. Keď mal 9 rokov, tak si z tejto stavebnice poskladal chýbajúcu časť ruky. Časom mu to však už nevyhovovalo. O ďalších 9 rokov svoj vynález zdokonalil a postavil si funkčnú náhradu predlaktia. Dokonca tam zabudoval aj baterku, ktorá mu umožňuje dostať pažu do dvoch polôh. Pri prvej je ruka napnutá. Pri druhej polohe dokáže rukou ľubovoľne hýbať. Keď jeho okolie zbadalo, čo David dokázal, tak sa všetky tie hanlivé posmešky zmenili na chválu a pozitívnu energiu. Pozrite si tento inšpiratívny príbeh mladého staviteľa, ktorému nezlomnosť, kreativita a LEGO zmenili život. Určite je príkladom pre mnohých z nás.

Nenechali ste sa obmedzovať návodom a máte vo svojej domácnosti podobné LEGO bytové doplnky alebo iné osobité nápady? Podeľte sa s nami o ne. Pošlite nám fotografiu Vašich výtvorov emailom na legacik@legacik.sk a my budeme len a len radi.